Century Spring Corp
Product No:
S-443CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .938,L= 1.66,W= .050
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
5.9755
50
5.67625
150
5.377504
300
5.078766
500
4.481283
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 3.8 lbs/in |
| Finish | None |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Stainless Steel |
| End Style | Closed & Ground |
| Free Length | 1.660" (42.16mm) |
| Wire Diameter | 0.050" (1.27mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.838" (21.29mm) |
| Diameter - Outside | 0.938" (23.83mm) |