RAF Electronic Hardware
Product No:
2063-440-SS-20
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
3/16 HEX X 7/8 LENGTH
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.5745
5
2.1451
10
1.9304
25
1.7157
50
1.54394
100
1.501095
250
1.45825
500
1.415367
1000
1.28669
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Hex Standoff |
| Color | - |
| Gender | Female, Female |
| Series | - |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Passivated |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Product Status | Active |
| Length - Overall | 0.875" (22.23mm) 7/8" |
| Diameter - Inside | - |
| Diameter - Outside | 0.188" (4.78mm) 3/16" Hex |
| Screw, Thread Size | #4-40 |
| Base Product Number | 2063-440 |
| Threaded/Unthreaded | Threaded |
| Between Board Height | 0.875" (22.23mm) 7/8" |