Littelfuse Inc.
Product No:
V27ZA4P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 27V 1KA DISC 14MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.608
10
0.5377
25
0.50464
100
0.41192
250
0.38266
500
0.32566
1000
0.260528
2500
0.236094
5000
0.21982
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 5J |
| Series | ZA |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 17 V |
| Maximum DC Volts | 22 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 29.7 V |
| Varistor Voltage (Min) | 24.3 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 27 V |
| Capacitance @ Frequency | 11480 pF @ 1 MHz |