Littelfuse Inc.
Product No:
V250SM20
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 391.5V 6.5KA DISC 20MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
3.1445
10
2.82245
40
2.668312
108
2.312547
324
2.194006
540
1.968666
972
1.660324
4968
1.518005
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 130J |
| Series | SM20 |
| Package | Tray |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Disc 20mm, Tabbed SMD |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6.5 kA |
| Maximum AC Volts | 250 V |
| Maximum DC Volts | 330 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 429 V |
| Varistor Voltage (Min) | 354 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 391.5 V |
| Capacitance @ Frequency | 1000 pF @ 1 MHz |