Littelfuse Inc.
Product No:
V14X130E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 205V 10KA DISC 17MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.684
10
0.5985
25
0.56202
100
0.45885
250
0.42617
500
0.362691
1000
0.290149
2500
0.26295
5000
0.244815
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 100J |
| Series | Xtreme Varistor |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 130 V |
| Maximum DC Volts | 170 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 225.5 V |
| Varistor Voltage (Min) | 184.5 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 205 V |
| Capacitance @ Frequency | 1200 pF @ 1 kHz |