Littelfuse Inc.
Product No:
V07X320E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 510V 2.5KA DISC 9MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.4085
10
0.3306
25
0.30286
100
0.22534
250
0.20425
500
0.169024
1000
0.126768
2500
0.116204
5000
0.109164
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 50J |
| Series | Xtreme Varistor |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 2.5 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 410 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 561 V |
| Varistor Voltage (Min) | 459 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 130 pF @ 1 kHz |