Texas Instruments
Product No:
TPS6594133ARWERQ1
Manufacturer:
Package:
56-VQFNP (8x8)
Batch:
-
Description:
AUTOMOTIVE 2.8-V TO 5.5-V, 5 BUC
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
10.241
10
9.2549
25
8.82474
100
7.662415
250
7.318002
500
6.672306
1000
5.811368
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 19mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 56-VQFNP (8x8) |