Texas Instruments
Product No:
TPS65150QPWPRQ1
Manufacturer:
Package:
24-HTSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC TRIPLE-OUT LCD SPPLY 24HTSSOP
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
3.534
10
3.1749
25
3.00124
100
2.60091
250
2.46753
500
2.214108
1000
1.86732
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | LCD Monitor, Notebook Display |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.9mA |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 6V |
| Base Product Number | TPS65150 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 24-HTSSOP |