Texas Instruments
Product No:
TPS65051RSMR
Manufacturer:
Package:
32-VQFN (4x4)
Batch:
-
Description:
IC PWR MGMT 6CH W/4 LDO 32VQFN
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
5.2915
10
4.7519
25
4.49274
100
3.89367
250
3.69398
500
3.314607
1000
2.795451
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Mobile/OMAP™ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.25mA |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 6V |
| Base Product Number | TPS65051 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 32-VQFN (4x4) |