Texas Instruments
Product No:
TPS25750DRJKR
Manufacturer:
Package:
38-WQFN (4x6)
Batch:
-
Description:
HIGHLY INTEGRATED USB TYPE-C AND
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.8785
10
2.58685
25
2.4453
100
2.11926
250
2.01058
500
1.804088
1000
1.52152
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | USB, Type-C Controller |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 38-PowerWFQFN |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 315mA (Max) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V, 4.9V ~ 5.5V |
| Base Product Number | TPS25750 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 38-WQFN (4x6) |