Littelfuse Inc.
Product No:
TMOV25SP275M
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 430V 20KA SQUARE 25MM
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
5.32
10
4.7804
25
4.51934
100
3.91666
250
3.715754
500
3.334139
1000
2.811934
2500
2.671334
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 350J |
| Series | TMOV® 25S |
| Package | Bulk |
| Features | Thermally Protected |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Square 25mm, 3 Lead |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 20 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 1250 pF @ 1 MHz |