Texas Instruments
Product No:
TLE2426MD
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VREF GND REF ADJ 1% 8SOIC
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.508
10
2.2515
25
2.1242
100
1.809845
250
1.69936
500
1.48694
1000
1.232036
2500
1.147068
5000
1.104584
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Tolerance | ±1% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Reference Type | Ground Reference (Virtual) |
| Voltage - Input | 4V ~ 40V |
| Current - Output | 20 mA |
| Current - Supply | 400µA |
| Base Product Number | TLE2426 |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 120µVrms |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Voltage - Output (Max) | 20 V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Temperature Coefficient | 35ppm/°C Typical |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2V |