onsemi
Product No:
SZNZ9F5V1T5G
Manufacturer:
Package:
SOD-923
Batch:
-
Description:
DIODE ZENER 5.1V 250MW SOD923
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.475
10
0.3838
100
0.26125
500
0.195966
1000
0.146974
2000
0.134729
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | onsemi |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | - |
| Power - Max | 250 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-923 |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | SZNZ9 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohms |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | SOD-923 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 5.1 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2 µA @ 1.5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900 mV @ 10 mA |