Home / Memory / STK22C48-SF45ITR
STK22C48-SF45ITR
Infineon Technologies
Product No:
STK22C48-SF45ITR
Package:
28-SOIC
Description:
IC NVSRAM 16KBIT PARALLEL 28SOIC
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Technology NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Access Time 45 ns
Memory Size 16Kbit
Memory Type Non-Volatile
Memory Format NVSRAM
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)
Product Status Obsolete
Memory Interface Parallel
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Base Product Number STK22C48
Memory Organization 2K x 8
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)