Home / Memory / STK14C88-C45I
STK14C88-C45I
Infineon Technologies
Product No:
STK14C88-C45I
Package:
32-CDIP
Description:
IC NVSRAM 256KBIT PAR 32CDIP
Access Time 45 ns
Memory Size 256Kbit
Memory Type Non-Volatile
Memory Format NVSRAM
Mounting Type Through Hole
Package / Case 32-CDIP (0.300", 7.62mm)
Product Status Obsolete
Memory Interface Parallel
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Base Product Number STK14C88
Memory Organization 32K x 8
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)