Home / Memory / STK14C88-3NF45I
STK14C88-3NF45I
Infineon Technologies
Product No:
STK14C88-3NF45I
Package:
32-SOIC
Description:
IC NVSRAM 256KBIT PAR 32SOIC
Access Time 45 ns
Memory Size 256Kbit
Memory Type Non-Volatile
Memory Format NVSRAM
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 32-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Obsolete
Memory Interface Parallel
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Base Product Number STK14C88
Memory Organization 32K x 8
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)