Home / Memory / STK12C68-PF45I
STK12C68-PF45I
Infineon Technologies
Product No:
STK12C68-PF45I
Package:
28-PDIP
Description:
IC NVSRAM 64KBIT PARALLEL 28DIP
Access Time 45 ns
Memory Size 64Kbit
Memory Type Non-Volatile
Memory Format NVSRAM
Mounting Type Through Hole
Package / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Product Status Obsolete
Memory Interface Parallel
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Base Product Number STK12C68
Memory Organization 8K x 8
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)