Home / Memory / STK11C88-NF45
STK11C88-NF45
Infineon Technologies
Product No:
STK11C88-NF45
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
28-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC NVSRAM 256KBIT PAR 28SOIC
User Guide
Mfr Infineon Technologies
Series -
Package Tube
Technology NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Access Time 45 ns
Memory Size 256Kbit
Memory Type Non-Volatile
Memory Format NVSRAM
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Product Status Obsolete
Memory Interface Parallel
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Base Product Number STK11C88
Memory Organization 32K x 8
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)