KYOCERA AVX
Product No:
SR201A332FAR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
3.591
10
2.89655
50
2.4909
100
2.25929
500
1.679961
1000
1.564108
2500
1.506178
5000
1.477212
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SkyCap® SR |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 3300 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.200" (5.08mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |