Texas Instruments
Product No:
SN6501DBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC REG CONV PWR SUPPLIES SOT23-5
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
2.1185
10
1.90095
25
1.79322
100
1.52779
250
1.434576
500
1.255254
1000
1.04007
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Transformer Driver |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 300µA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Base Product Number | SN6501 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |