RP410-20-22-QD
Astrodyne TDI
Product No:
RP410-20-22-QD
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
ULTRA COMPACT 3PH WYE SNGL STAGE
Quantity:
In Stock : 77
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Astrodyne TDI
Series RP410
Current 20 A
Package Box
Inductance -
Filter Type Three Phase (Wye)
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Termination Style Quick Connect
Voltage - Rated AC 480V
Voltage - Rated DC -
Base Product Number RP410
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.5 kV