RP360-40-0-W
Astrodyne TDI
Product No:
RP360-40-0-W
Description:
3PH DELTA COMPACT SNGL STAGE PWR
User Guide
Mfr Astrodyne TDI
Series RP360
Current 40 A
Termination Style Wire Leads
Voltage - Rated AC 480V
Voltage - Rated DC -
Base Product Number RP360
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.5 kV