RP359-320-10-B
Astrodyne TDI
Product No:
RP359-320-10-B
Description:
3PH DELTA MULTI-STAGE HIGH CURRE
User Guide
Mfr Astrodyne TDI
Series RP359
Current 320 A
Applications General Purpose
Configuration Three Stage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus, ENEC, SEMKO
Termination Style Terminal Post
Voltage - Rated AC 520V
Voltage - Rated DC -
Base Product Number RP359
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.5 kV