RP330-16-2000-S
Astrodyne TDI
Product No:
RP330-16-2000-S
Description:
3PH DELTA DUAL STAGE PWR LINE FI
User Guide
Mfr Astrodyne TDI
Series RP330
Current 16 A
Applications General Purpose
Configuration Two Stage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Termination Style Threaded Post (M5)
Voltage - Rated AC 480V
Voltage - Rated DC -
Base Product Number RP330
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.5 kV