RP328-16-100-S
Astrodyne TDI
Product No:
RP328-16-100-S
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
BOOKSHELF 3PH DELTA SNGL STAGE P
User Guide
Mfr Astrodyne TDI
Series RP328
Current 16 A
Package Box
Inductance -
Filter Type Three Phase (Delta)
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Termination Style Threaded Post (M5)
Voltage - Rated AC 480V
Voltage - Rated DC -
Base Product Number RP328
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.5 kV