RP328-16-10-W
Astrodyne TDI
Product No:
RP328-16-10-W
Description:
BOOKSHELF 3PH DELTA SNGL STAGE P
User Guide
Mfr Astrodyne TDI
Series RP328
Current 16 A
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Termination Style Wire Leads
Voltage - Rated AC 480V
Voltage - Rated DC -
Base Product Number RP328
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.5 kV