RP310-10-0-S
Astrodyne TDI
Product No:
RP310-10-0-S
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
ULTRA COMPACT 3PH DELTA SNGL STA
User Guide
Mfr Astrodyne TDI
Series RP310
Current 10 A
Package Box
Inductance -
Filter Type Three Phase (Delta)
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, cURus, SEMKO
Termination Style Threaded Post (M4)
Voltage - Rated AC 480V
Voltage - Rated DC -
Base Product Number RP310
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.5 kV