RP305-80-1000-C
Astrodyne TDI
Product No:
RP305-80-1000-C
Series RP305
Current 80 A
Approval Agency CE, CSA, cURus, SEMKO
Termination Style Terminal Block
Voltage - Rated AC 480V
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.5 kV