RP305-60-100-W
Astrodyne TDI
Product No:
RP305-60-100-W
Description:
COMPACT 3PH DELTA SNGL STAGE PWR
User Guide
Mfr Astrodyne TDI
Series RP305
Current 60 A
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Approval Agency CE, CSA, cURus, SEMKO
Termination Style Wire Leads
Voltage - Rated AC 480V
Voltage - Rated DC -
Base Product Number RP305
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 3.5 kV