RN73H2ETTD9202F100
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H2ETTD9202F100
Description:
RES 92K OHM 1% 1/4W 1210
Tolerance ±1%
Resistance 92 kOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number RN73H2E
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1210
Temperature Coefficient ±100ppm/°C