Avery Dennison RFID
Product No:
RF100575
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RFID LABEL AD-456U8 (FCC)
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.2065
10
1.08015
25
1.02524
100
0.842175
250
0.787246
500
0.695723
1000
0.549252
2500
0.512639
5000
0.487008
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Avery Dennison RFID |
| Style | Inlay |
| Series | NXP UCODE 8 |
| Package | Strip |
| Frequency | 860MHz ~ 960MHz |
| Standards | ISO 18000-6C, EPC |
| Technology | Passive |
| Memory Type | Read/Write |
| Product Status | Active |
| Writable Memory | 128b (EPC) |
| Size / Dimension | 2.520" L x 0.236" W (64.00mm x 6.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |