Murata Electronics
Product No:
RDER71H335K3M1H03A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.026
10
0.80845
50
0.70053
100
0.60629
500
0.45809
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RDE |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) |
| Base Product Number | RDER71H |
| Height - Seated (Max) | 0.295" (7.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |