Vishay Sfernice
Product No:
RCMT05147R0FHA20
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
23.541
10
20.56465
25
18.582
50
17.65309
100
17.03369
250
16.104552
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RCMT |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 147 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.144" Dia x 0.409" L (3.66mm x 10.40mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |