Vishay Sfernice
Product No:
RCMT0225202DES03
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
63.726
10
56.4433
25
51.89128
50
49.16022
100
47.33945
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RCMT |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 252 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |