Renesas Electronics America Inc
Product No:
R5F10NPLDFB#30
Manufacturer:
Package:
100-LFQFP (14x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
MCU: RL78
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
7.0015
10
6.327
25
6.0325
90
5.237882
270
5.002453
450
4.561074
990
3.972548
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Speed | 32MHz |
| Series | RL78/I1C |
| Package | Tray |
| RAM Size | 32K x 8 |
| Core Size | 16-Bit |
| EEPROM Size | 2K x 8 |
| Peripherals | AES, LCD, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT |
| Connectivity | CSI, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of I/O | 70 |
| Core Processor | RL78 |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Product Status | Active |
| Data Converters | A/D 6x12b, 4x24b Sigma-Delta |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-LFQFP (14x14) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.6V ~ 5.5V |