YAGEO
Product No:
PNP300JR-73-0R47
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 0.47 OHM 5% 3W AXIAL
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
0.475
10
0.3382
25
0.2641
50
0.22344
100
0.176035
250
0.14896
500
0.121866
1000
0.094782
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | PNP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 470 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |