Micron Technology Inc.
Product No:
MT46H64M32LFBQ-48 IT:C
Manufacturer:
Package:
90-VFBGA (8x13)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 2GBIT PAR 208MHZ 90VFBGA
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
14.649
10
13.5565
25
13.37258
50
13.20462
100
11.572045
250
11.07586
500
11.00385
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR |
| Access Time | 5 ns |
| Memory Size | 2Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 90-VFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 208 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.95V |
| Base Product Number | MT46H64M32 |
| Memory Organization | 64M x 32 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 90-VFBGA (8x13) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 14.4ns |