Masach Tech Ltd.
Product No:
MS737-10S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.106"X2.902" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.6815
18
1.5105
36
1.425
90
1.2141
234
1.14
450
0.9975
954
0.8265
2412
0.7695
4914
0.741
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Shield, 1-Piece |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.106" (28.10mm) |
| Height - Overall | 0.114" (2.90mm) |
| Length - Overall | 2.902" (73.70mm) |
| Base Product Number | MS737 |