Masach Tech Ltd.
Product No:
MS638-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.453X2.535" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.71
18
1.535836
36
1.44875
90
1.234364
234
1.159
450
1.014134
954
0.840275
2412
0.782325
4914
0.75335
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.453" (36.90mm) |
| Height - Overall | 0.157" (4.00mm) |
| Length - Overall | 2.535" (64.40mm) |
| Base Product Number | MS638 |