Masach Tech Ltd.
Product No:
MS585-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.980X2.327" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.938
15
1.737236
30
1.63875
90
1.396186
240
1.311
450
1.147134
945
0.950475
2400
0.884925
4905
0.85215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.980" (50.30mm) |
| Height - Overall | 0.118" (3.00mm) |
| Length - Overall | 2.327" (59.10mm) |
| Base Product Number | MS585 |