Masach Tech Ltd.
Product No:
MS548-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.630X2.181" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.7385
16
1.560974
32
1.4725
80
1.254598
240
1.178
448
1.03075
960
0.85405
2400
0.79515
4912
0.7657
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.630" (41.40mm) |
| Height - Overall | 0.157" (4.00mm) |
| Length - Overall | 2.181" (55.40mm) |
| Base Product Number | MS548 |