Masach Tech Ltd.
Product No:
MS520-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.075X2.071" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.406
24
1.1875
96
1.01175
240
0.95
456
0.83125
960
0.68875
2400
0.64125
4920
0.6175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.075" (27.30mm) |
| Height - Overall | 0.138" (3.50mm) |
| Length - Overall | 2.071" (52.60mm) |
| Base Product Number | MS520 |