Masach Tech Ltd.
Product No:
MS513-10F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.043"X2.020" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.672
21
1.500098
42
1.415272
84
1.205826
231
1.132229
441
0.990688
945
0.820848
2415
0.764237
4914
0.735936
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Frame |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | - |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.043" (26.50mm) |
| Height - Overall | 0.374" (9.50mm) |
| Length - Overall | 2.020" (51.30mm) |
| Base Product Number | MS513 |