Masach Tech Ltd.
Product No:
MS513-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.067X2.043" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.4535
21
1.309195
42
1.235
84
1.052239
231
0.988
441
0.8645
945
0.7163
2415
0.6669
4914
0.6422
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.067" (27.10mm) |
| Height - Overall | 0.138" (3.50mm) |
| Length - Overall | 2.043" (51.90mm) |
| Base Product Number | MS513 |