Masach Tech Ltd.
Product No:
MS501-10S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.335"X1.972" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.6245
10
1.46015
25
1.3775
100
1.17363
250
1.102
450
0.96425
950
0.79895
2400
0.74385
4900
0.7163
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Shield, 1-Piece |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.335" (33.90mm) |
| Height - Overall | 0.209" (5.30mm) |
| Length - Overall | 1.972" (50.10mm) |