Masach Tech Ltd.
Product No:
MS483-10S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.744"X1.902" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.7385
20
1.56085
40
1.4725
80
1.254598
240
1.178
440
1.03075
960
0.85405
2400
0.79515
4900
0.7657
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Shield, 1-Piece |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.744" (44.30mm) |
| Height - Overall | 0.157" (4.00mm) |
| Length - Overall | 1.902" (48.30mm) |
| Base Product Number | MS483 |