Masach Tech Ltd.
Product No:
MS400-10C
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.744X1.598" SNAP FIT
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.349
10
1.2046
40
1.1438
80
0.93955
240
0.878275
440
0.77615
960
0.61275
2400
0.5719
4920
0.543305
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Cover |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Snap Fit |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.744" (18.90mm) |
| Height - Overall | 0.118" (3.00mm) |
| Length - Overall | 1.598" (40.60mm) |
| Base Product Number | MS400 |