Masach Tech Ltd.
Product No:
MS385-10S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.768"X1.516" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.2825
10
1.1495
48
1.090524
96
0.895869
240
0.837425
480
0.74005
960
0.58425
2400
0.5453
4944
0.518035
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Shield, 1-Piece |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.768" (19.50mm) |
| Height - Overall | 0.150" (3.80mm) |
| Length - Overall | 1.516" (38.50mm) |