Masach Tech Ltd.
Product No:
MS353-30F
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 1.146"X1.390" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.444
10
1.28915
35
1.2236
105
1.0051
245
0.939531
455
0.8303
945
0.6555
2415
0.6118
4900
0.58121
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Frame |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 1.146" (29.10mm) |
| Height - Overall | 0.138" (3.50mm) |
| Length - Overall | 1.390" (35.30mm) |