Masach Tech Ltd.
Product No:
MS308-10S
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RF SHIELD 0.701"X1.213" SOLDER
Quantity:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
1
1.2825
10
1.1495
63
1.090543
126
0.895869
252
0.837434
441
0.74005
945
0.58426
2457
0.5453
4914
0.518035
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Masach Tech Ltd. |
| Type | Shield, 1-Piece |
| Series | Drawn-Seamless EMI/RFI Shields |
| Package | Tray |
| Ventilation | Non-Vented |
| Mounting Type | Solder |
| Product Status | Active |
| Width - Overall | 0.701" (17.80mm) |
| Height - Overall | 0.173" (4.40mm) |
| Length - Overall | 1.213" (30.80mm) |
| Base Product Number | MS308 |